-----------------------------------------------------------------------------
The lamp is powered by AC and IP 67 protected.
CE and Rosh B approved.
Can work in harsh environments.
| LED Power | 25 w ( 1 pcs x 25 w ) |
| LED Chip | Epistar |
| Input Voltage | DC 10 - 30 V |
| Working mode | High |
| Lumens | 2000 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≤ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Product Dimension | 8.9 x 8.1 x 8.9 cm |
| Product box dimension | 12.9 x 12.1 x 12.9 cm |
| Product weight | 500 g |
| Master box dimension | 62.5 x 29.5 x 29.5 cm |
| Master box Quantity | 20 pcs |
| Net weight | 10 kg |
| Gross weight | 11 kg |
| Warranty | 2 years |
| Application | Emergency (ex. car break down), inspection of any kind of 4 wheels vehicle and others |

Copy product links
Long by picture save/share

