-----------------------------------------------------------------------------
CE and RoSH B approved
Can work in harsh environment
| LED Power | 45 w ( 3 pcs x 15 w ) |
| LED Chip | Epistar |
| Input Voltage | DC 10 - 30 V |
| Working mode | High |
| Lumens | 3600 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≤ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Product Dimension | 13 x 7 x 13.5 cm |
| Product box dimension | 17 x 11 x 17.5 cm |
| Product weight | 0.4 kg |
| Master box dimension | 75 x 54 x 55 cm |
| Master box Quantity | 20 pcs |
| Net weight | 8 kg |
| Gross weight | 9 kg |
| Aluminum housing | Anti corrosion, quick heat absorption |
| Warranty | 2 years |
| Application | Emergency (ex. car break down), inspection of any kind of 4 wheels vehicle and others |

Copy product links
Long by picture save/share

