-----------------------------------------------------------------------------
CE and RoSH B approved
Can work in harsh environment
| LED Power | 80 w ( 4 pcs x 20 w ) |
| LED Chip | CREE |
| Input Voltage | DC 10 - 30 V |
| Working mode | High |
| Lumens | 6400 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Beam Angle | Spot |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≤ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Product Dimension | 11.8 x 1.6 x 13.7 cm |
| Product box dimension | 13.8 x 1.8 x 15.7 cm |
| Product weight | 1.3 kg |
| Master box dimension | 56 x 43.4 x 33.4 cm |
| Master box Quantity | 18 pcs |
| Net weight | 11 kg |
| Gross weight | 12 kg |
| Warranty | 2 years |
| Application | Emergency (ex. car break down), inspection of any kind of 4 wheels vehicle and others |

Copy product links
Long by picture save/share

