-----------------------------------------------------------------------------
Suitable for a wide range and wide range
Waterproof for daily use, avoid prolonged exposure to sunlight and rain
Outdoor patrol, emergency lighting, disaster relief
Multiple adjustable modes, high gloss LED handheld light
| LED Power | 9.4 w |
| LED type | SST-40-N4 |
| Input Voltage | DC 10 - 30 V |
| Working mode | 5 modes ( High - Med - Low - Strobe - SOS ) |
| Lumens | 900 lm |
| IP Rate | IP 31 |
| Warranty | 1 year |
| Material | ABS |
| battery capabicity | 4*18650 ( 1500 mAh ) |
| Product Dimension | 20 x 9.5 x 9.4 cm |
| Product box dimension | 20.5 x 14.5 x 10.5 cm |
| Product weight | 0.5 kg |
| Master box dimension | 45 x 36 x 22.5 cm |
| Master box Quantity | 10 pcs |
| Net weight | 5 kg |
| Gross weight | 5.2 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

