-----------------------------------------------------------------------------
Suitable for a wide range and wide range
Waterproof for daily use, avoid prolonged exposure to sunlight and rain
Outdoor patrol, emergency lighting, disaster relief
Multiple adjustable modes, high gloss LED handheld light
| LED Power | 5 w |
| LED type | SZ140T/ 2835 |
| Input Voltage | DC 10 - 30 V |
| Working mode | Front lamp 3 modes High - Weak - Strobe Side lamp white light 2 modes |
| (High - Weak) tail red light 3 modes(Steady - Strobe - marquee) | |
| Lumens | 550 lm |
| IP Rate | IP 31 |
| Warranty | 1 year |
| Material | ABS |
| battery capabicity | 4*18650 ( 6000 mAh ) |
| Product Dimension | 17.5 x 4.6 x 3.5 cm |
| Product box dimension | 20.5 x 14.5 x 10.5 cm |
| Product weight | 0.5 kg |
| Master box dimension | 45 x 36 x 22.5 cm |
| Master box Quantity | 10 pcs |
| Net weight | 5 kg |
| Gross weight | 5.2 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

