-----------------------------------------------------------------------------
Suitable for a wide range and wide range
Waterproof for daily use, avoid prolonged exposure to sunlight and rain
Outdoor patrol, emergency lighting, disaster relief
Multiple adjustable modes, high gloss LED handheld light
| LED Power | 3 w |
| LED type | Jingrui XG2 LED |
| Input Voltage | DC 10 - 30 V |
| Working mode | 3 modas ( Strong Light - Low Light - Strobe ) |
| Lumens | 300 lm |
| IP Rate | IP 44 |
| Warranty | 1 year |
| Material | ABS |
| battery capabicity | 2*18650 ( 1200 mAh ) |
| Product Dimension | 19.7 x 9.9 x 13.9 cm |
| Product box dimension | 20.5 x 14.5 x 10.5 cm |
| Product weight | 0.67 kg |
| Master box dimension | 65 x 37 x 24.5 cm |
| Master box Quantity | 14 pcs |
| Net weight | 9.38 kg |
| Gross weight | 9.58 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

