-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Suitable for a wide range and wide range
Waterproof for daily life, avoid prolonged exposure to sunlight and rain, essential for home use
Hiking, camping, self-defense, cave exploration, searching, hunting,
Can be used for daily carrying, night riding, night fishing, patrol and other occasions
| LED Power | 5 w |
| LED type | SH-U08 |
| Input Voltage | DC 10 - 30 V |
| Working mode | 5modes ( Low - Middle - High - Strobe - SOS ) |
| Lumens | 500 lm / 219 lm |
| IP Rate | IP 34 |
| Warranty | 1 year |
| Material | 6061-T6 aviation aluminum |
| battery capabicity | 1*18650 / 2*16340 / 2*CR123A rechargeable Li-ion battery |
| Product Dimension | 13 x 3.3 x 2.2 cm |
| Product box dimension | 9.2 x 5.0 x 23.5 cm |
| Product weight | 0.100 kg |
| Master box dimension | 48 x 27 x 44.5 cm |
| Master box Quantity | 50 pcs |
| Net weight | 5 kg |
| Gross weight | 6 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

