-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Suitable for a wide range and wide range
Waterproof for daily life, avoid prolonged exposure to sunlight and rain, essential for home use
Hiking, camping, self-defense, cave exploration, searching, hunting,
Can be used for daily carrying, night riding, night fishing, patrol and other occasions
| LED Power | 5 w |
| LED type | Jingrui XG2 LED |
| Input Voltage | DC 5 V |
| Working mode | 4modes ( Strong - Mid - Weak - keep pressing for 2s to reach SOS |
| mode,sensor distance 5 cm) | |
| Lumens | 500 lm / 219lm |
| IP Rate | IP 34 |
| Warranty | 1 year |
| Material | ABS |
| battery capabicity | 26650 ( 3700 mAh ) |
| Mounting Bracket Material | Alloy |
| Product Dimension | 12.7 x 2.8 x 2.5 cm |
| Product box dimension | 8.0 x 4.0 x 20.3 cm |
| Product weight | 0.58 kg |
| Master box dimension | 42 x 42 x 43.5 cm |
| Master box Quantity | 100 pcs |
| Net weight | 5.8 kg |
| Gross weight | 6.8 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

