-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Suitable for a wide range and wide range
Waterproof for daily life, avoid prolonged exposure to sunlight and rain, essential for home use
Hiking, camping, self-defense, cave exploration, searching, hunting,
Can be used for daily carrying, night riding, night fishing, patrol and other occasions
| LED | 3 w COB |
| Color | Silver / Red / Yellow |
| Voltage | 5 V |
| Battery | 21700 |
| Material | PC |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Endurance | 8 - 12 hours |
| Luminous angle | 30 ° |
| Mode | Strong light - Low light - Flash - Side COB light |
| Applicable environment | Hiking, camping, self-defense, teaching, searching, hunting, daily carrying, |
| night riding, hole exploration, night fishing, patrol. | |
| Maximum range | 100 - 200 m |
| Waterproof grade | IP X6 |
| Accessories | USB Charging wire |
| Magnets | 4 pcs |
| N.W | 122 g |
| G.W | 161 g |
| Size | 17.5 x 5.5 x 7 cm |
| Product size | 16.8 x 6.6 x 5 cm |
| Carton size | 55 x 38.5 x 58.5 cm |
| Packing quantity | 150 pcs |
| Low | 25 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

