-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Suitable for a wide range and wide range
Waterproof for daily life, avoid prolonged exposure to sunlight and rain, essential for home use
Hiking, camping, self-defense, cave exploration, searching, hunting,
Can be used for daily carrying, night riding, night fishing, patrol and other occasions
| LED Power | 36 w |
| LED type | P90 |
| Input Voltage | DC 5 V |
| Working mode | 5modes front light ( Low - Middle - High - Strobe - SOS ) |
| Lumens | 3000 lm |
| IP Rate | IP 34 |
| Warranty | 1 year |
| Material | Aluminum |
| battery capabicity | 26650 ( 3700 mAh ) |
| Product Dimension | 15.8 x 4.1 x 3.4 cm |
| Product box dimension | 8.0 x 4.0 x 20.3 cm |
| Product weight | 0.190 kg |
| Master box dimension | 42 x 42 x 43.5 cm |
| Master box Quantity | 100 pcs |
| Net weight | 19 kg |
| Gross weight | 20 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

