-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Daily emergency essentials, home storage does not take up space
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | The surface is 6pcs x 2.2w + the top 1pcs x 0.2w LED 2835 |
| Color | Black + orange black + red black + blue black ( Customizable color) |
| Voltage | 3.7V |
| Battery | Built-in 3 x AAA battery ,( not included) |
| Material | ABS |
| Type of Bulb | 6SMD led + 1 led |
| Switch mode | Head pressing |
| Accessories | USB |
| Unit weight | 35 g |
| Product size | 17 x 3.3 x 1.8 cm |
| Product box dimension | 17.2 x 3.5 x 2.0 cm |
| Carton | 240 pcs |
| N.W | 8.5 kg |
| G.W | 10 kg |
| Carton size | 39 x 33 x 38 cm |

Copy product links
Long by picture save/share

