-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Daily emergency essentials, home storage does not take up space
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | 3W COB |
| Color | Black+orange black+red black+blue black (Customizable color) |
| Voltage | 3.7V |
| Electric current | 1200MAH |
| Battery | Built-in 3*AAA battery ,(not included) |
| Material | ABS |
| Type of Bulb | COB 3Watt, 120Lumens |
| Switch mode | Head pressing |
| Working time: | 2.5 hours |
| Charging time | 2.5 hours |
| Fixed pen holder | The pen holder can rotate 120 degrees. |
| Accessories | USB |
| Unit weight | 36.2 g |
| Product size | 16.3 x 3.2 x 1.8 cm |
| Product box dimension | 17.2 x 3.5 x 2.0 cm |
| Color box | 1 pc |
| Carton | 240 pcs |
| N.W | 3.6 kg |
| G.W | 5 kg |
| Carton size | 39 x 33 x 38 cm |

Copy product links
Long by picture save/share

