-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Daily emergency essentials, home storage does not take up space
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | 3W COB on body + 1W LED on head |
| Color | Black + orange black + red black + blue black(Customizable color) |
| Voltage | 3.7 V |
| Electric current | 800 MAH |
| Battery | 14500 |
| Material | ABS |
| Accessories | USB-A charging wire |
| Brightness | About 120 LM for 3W COB on body about 80LM for 3W LED on head |
| Switch mode | Torch LED - body COB high - body COB low - off |
| Working time | About 3hours for COB high |
| Fixed pen holder | The pen holder can rotate 120 degrees, and the pen carries strong |
| magnetism, which can be attached to the metal at will. | |
| bottom | The openable cover has USB charging interface and charging |
| indicator light. | |
| Unit weight | 55.7 g |
| Product size | 7.28' x 0.79' x 1.38' ( 18.2 x 2.0 x 3.5 cm) |
| Product box dimension | 21.5 x 4.7 x 3.7 cm |
| Display box | 12 pcs |
| Carton | 100 pcs |
| N.W | 8 kg |
| G.W | 10 kg |
| Carton size | 49 x 39 x 38 cm |

Copy product links
Long by picture save/share

