-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Daily emergency essentials, home storage does not take up space
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | 3 w COB |
| Color | Black |
| Voltage | 5 V |
| Battery | 3 x AAA dry battery ( not include ) |
| Material | Aluminum alloy + ABS + PC |
| Brightness | 220 lm |
| Mode | NO - OFF |
| Fixed pen holder | Strong magnetism |
| Certification | CE / ROHS |
| Net weight | 60 g |
| Product size | 6.3 ' x 0.63' x 1.18 '( 16 x 3 x 1.6 cm) ( manual measurement error ) |

Copy product links
Long by picture save/share

