-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Daily emergency essentials, home storage does not take up space
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED Power | 6 w + 5 w |
| LED Chip | COB + XPE lamp beads |
| Input Voltage | DC5 V |
| Working mode | Main light (strong + weak) + Side light first gear (yellow |
| light) + Main light (red light + red light flashing) | |
| Lumens | 200 lm |
| IP Rate | IP 65 |
| Material | Aluminum Alloy |
| Powered by | 1500 mAh |
| Working time | Strong light 2H |
| Product Dimension | 21.5 x 2 x 2.5 cm |
| Product box dimension | 15.8 x 7.7 x 3.8 cm |
| Product weight | 0.184 kg |
| Master box dimension | 43.5 x 24.5 x 40.5 cm |
| Master box Quantity | 120 pcs |
| Net weight | 22.08 kg |
| Gross weight | 23.08 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and |
| disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

