-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Daily emergency essentials, home storage does not take up space
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | 1 w+3 w |
| Color | Red |
| Voltage | 3.7V |
| Battery | Built-in 3 x AAA battery ,( not included) |
| Material | ABS |
| Type of Bulb | COB,120 lm |
| Switch mode | Abdominal compressions |
| Accessories | USB |
| Unit weight | 159 g |
| Product size | 21.6 x 5.6 x 4.7 cm |
| Product box dimension | 6.2 x 5.5 x 22.5 cm |
| Carton | 100 pcs |
| N.W | 19.1 kg |
| G.W | 20 kg |
| Carton size | 55 x 28 x 31.5 cm |

Copy product links
Long by picture save/share

