-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Daily emergency essentials, home storage does not take up space
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED Power | 8 w |
| LED Chip | COB |
| Input Voltage | DC5 V |
| Working mode | Stepless dimming |
| Lumens | 600 lm |
| IP Rate | IP 65 |
| Material | PC |
| Powered by | 2200 mAh |
| Working time | 3.5 - 20 h |
| Product Dimension | 37.5 x 3.8 x 3.2 cm |
| Product box dimension | 38.5 x 4.0 x 4.5 cm |
| Product weight | 0.24 kg |
| Master box dimension | 43.5 x 24.5 x 40.5 cm |
| Master box Quantity | 50 pcs |
| Net weight | 12 kg |
| Gross weight | 13 kg |
| Application | Outdoor patrol, emergency lighting, emergency rescue and disaster relief |

Copy product links
Long by picture save/share

