-----------------------------------------------------------------------------
The lamp is powered by AC and IP 67 protected.
CE and Rosh B approved.
Can work in harsh environments.
| LED Power | 18 w ( 6 pcs x 3 w ) |
| LED Chip | Philips |
| Input Voltage | DC 10 - 80 V |
| Working mode | High |
| Color | Blue - Red |
| Light form | Loose Arrow |
| Lumens | 398 lm |
| IP Rate | IP67 |
| Beam Angle | Spot |
| Color Temperature Range | 5000 K |
| Working environment | -40℃-80℃ |
| Life Span | >50000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Lamp Cover Material | PC |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Product Dimension | 15.3 x 6.5 x 8.5 cm |

Copy product links
Long by picture save/share

