-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| XML-T6+COB | |
| Power | 30 w |
| Material | PC |
| Lumen | 500 lm |
| Product size | 3.5 x 6 x 3.8 cm |
| Size | 12.5 x 9.5 x 9 cm |
| Single N.W | 168 g |
| Single G.W | 240 g |
| Endurance | 5.5 H |
| Protection level | IP 44 |
| Range | 55 m |
| Battery | 2*18650 / 2400 mAh |
| Function | High light / Medium light / Low light / Red light flashing |
| Qty / carton | 50 pcs |
| Meansurement | 50 x 26 x 46.5 cm |
| Weight | 12 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

