-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | LED |
| Power | 20 w |
| Material | Aluminium alloy |
| lumen | 1600 lm |
| Product size | 4.1 x 4.1 x 6.7 cm |
| Size | 12 x 11 x 11 cm |
| Single N.W | 225 g |
| Single G.W | 255 g |
| Endurance | 4 hours |
| Protection level | IP 32 |
| Range | 350 m |
| Battery | 2 x 18650 / 2000 mAh |
| Function | Strong light / Medium light / Low light / Flash / SOS |
| Qty / carton | 64 pcs |
| Meansurement | 50 x 46 x 46 cm |
| Weight | 16.32 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

