-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | SZ140T |
| Power | 2.5 w |
| Material | ABS |
| lumen | 160 lm |
| Product size | 5.1 x 6.5 x 8 cm |
| Size | 9 x 9 x 7 cm |
| Single N.W | 102 g |
| Single G.W | 118 g |
| Endurance | 2.5 hours |
| Protection level | IP 43 |
| Range | 270 m |
| Battery | 18650 / 1200 mAh |
| Function | Strong light / Medium light / Low light / Flash / SOS |
| Qty / carton | 125 pcs |
| Meansurement | 47 x 47 x 37 cm |
| Weight | 14.75 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

