-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | Main lamp LG / Auxiliary lamp XPE |
| Power | Main lamp 5 w / Auxiliary lamp 3 w |
| Material | ABS + PC + TPE |
| Lumen | 100-300 lm |
| Product size | 5.8 x 4.5 x 3.8 cm |
| Size | 6.5 x 5 x 7 cm |
| Single N.W | 62.00 g |
| Single G.W | 85.00 g |
| Endurance | 4-5 H |
| Protection level | IP 67 |
| Range | 90 m |
| Battery | 1200 mAh |
| Function | Medium spotlight / Spotlight highlight / Spotlight on / |
| Floodlight on / Floodlight highlight / off | |
| Qty / carton | 125 pcs |
| Meansurement | 34.5 x 27 x 37 cm |
| Weight | 10.62 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

