-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| Jingrui - XD | |
| Power | 5 w |
| Material | PC |
| Lumen | 500 lm |
| Product size | 6.1 x 3.1 x 3.4 cm |
| Size | 5.5 x 5.5 x 7.5 cm |
| Single N.W | 42 g (Bare lamp ) / 36 g ( Bare lamp ) |
| Single G.W | 72 g (Bare lamp ) / 66 g ( Bare lamp ) |
| Endurance | 5.5 H |
| Protection level | IP 54 |
| Range | 55 m |
| Battery | 102342P / 1000 mAh |
| Function | High light / Medium light / Low light / SOS |
| Qty / carton | 125 pcs |
| Meansurement | 29.5 x 29.5 x 39.5 cm |
| Weight | 6.5 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

