-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| Jingrui - XD | |
| Power | 2 w |
| Material | ABS |
| Lumen | 100 lm |
| Product size | 6.1 x 3.1 x 3.4 cm |
| Size | 5.5 x 5.5 x 7.5 cm |
| Single N.W | 49.00 g |
| Single G.W | 52.00 g |
| Endurance | 3-5 H |
| Protection level | IP 44 |
| Range | 55 m |
| Battery | 702535 / 500 mAh |
| Function | White light / White medium light / White weak light / |
| Red light always on / Red light SOS-OFF | |
| Qty / carton | 125 pcs |
| Meansurement | 6.5 kg |
| Weight | 29.5 x 29.5 x 39.5 cm |

Copy product links
Long by picture save/share

