-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| LED | COB |
| Color | Blue / Red |
| Dimension | 6.5 x 4.3 x 3.4 cm |
| Packaging dimension | 17.8 x 10.4 x 3.9 cm |
| Material & Process | Aluminum alloy + PP plastic |
| Net weight | 103 g |
| Gross weight | 143 g |
| Certified Product | CE Approved |
| Lumens | 300 lm |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Function | There are six light modes that can be switched freely |
| according to the situation | |
| Qty / carton | 45 pcs |
| Meansurement | 55 x 33 x 21.5 cm |
| Weight | 6.43 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

