-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| LED | 2 x T6 |
| Color | Black |
| Dimension | 7.1 x 4.2 x 2.4 cm |
| Packaging dimension | 16.5 x 6 x 5.4 cm |
| Material & Process | Aluminum alloy + PP plastic |
| Net weight | 95 g |
| Gross weight | 130 g |
| Lumens | 600 lm |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Function | High light - medium light - low light - flashing high light ( 600 lumens ) |
| medium light ( 400 lumens ) low light ( 200 lumens ) flashing ( 600 lumens ) | |
| Qty / carton | 70 pcs |
| Meansurement | 46 x 30 x 29 cm |
| Weight | 9.1 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

