-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| LED | 3 x XML LED |
| Color | Black |
| Dimension | 10.3 x 4.2 x 8.4 cm |
| Packaging dimension | 15 x 13 x 4 cm |
| Material & Process | Aluminum alloy + ABS engineering plastics + Silicone gasket |
| Net weight | 232 g |
| Gross weight | 295 g |
| Lumens | 750 lm |
| Battery capacity | 3000 mAh |
| Function | High light / Medium light / Low light / Strobe flash / SOS flash |
| Qty / carton | 72 pcs |
| Meansurement | 47 x 41 x 34 cm |
| Weight | 21.2 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

