-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| LED | 2 x T6 |
| Color | Black Red |
| Dimension | 13 x 6.4 x 11.5 cm |
| Packaging dimension | 16.5 x 13.5 x 6 cm |
| Material & Process | ABS Engineering Plastic + Silicone Gasket |
| Waterproof grade | IP X4 |
| Net weight | 310 g |
| Gross weight | 375 g |
| Lumens | 550 lm |
| Battery capacity | 4000 mAh |
| Function | Highlight - Medium - Bright - Strobe |
| Qty / carton | 60 pcs |
| Meansurement | 72 x 36 x 39 cm |
| Weight | 22.5 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

