-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Material | Aluminum alloy |
| Lamp beads | LED LAMP BEADS |
| Waterproof rating | IP X6 |
| Color | Black / Red / Blue / Silver |
| Dimension | 10.4 x 5 x 3.4 cm |
| Packaging dimension | 15.5 x 9.3 x 6 cm |
| Net weight | 276 g |
| Gross weight | 315 g |
| Lumens | 800 lm |
| Battery capacity | 2500 MAH |
| Irradiation distance | About 200 meters |
| Charging method | USB chargin |
| AC voltage | 100 - 240 volts |
| Function | Strong light mode / Low light mode / White and yellow alternate |
| flashing/Warning light / Red and blue warning light | |
| Charging time | Highlight ( 3 hours ) half - bright ( 5 hours ) alternately flashing |
| white and yellow ( 3 hours ) warning light ( 120 hours ) | |
| Qty / carton | 40 pcs |
| Meansurement | 43.5 x 34 x 41 cm |
| Weight | 13.6 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

