-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Material | Aluminum alloy |
| Lamp beads | CREE XPG - 2 |
| Waterproof rating | IP 65 |
| Color | Black |
| Dimension | 10.2 x 3.1 x 2.3 cm |
| Packaging dimension | 14 x 9 x 4.5 cm |
| Net weight | 122 g |
| Gross weight | 137 g |
| Lumens | 200lm - 400 lm ( optional ) |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Voltage frequency | 50 / 60 Hz |
| AC voltage | 100 - 240 volts |
| Function | Highlight 3.5h - Medium 5.5h - Blink 8.5h |
| Charging time | About 3 / h Battery life 2 - 8 / h |
| Qty / carton | 150 pcs |
| Meansurement | 47.5 x 47 x 44.5 cm |
| Weight | 21.4 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

