-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Material | ABS Plastic |
| Lamp beads | T6 |
| Color | Black / Blue / Red |
| Dimension | 3.9 x 2 x 7.3 cm |
| Packaging dimension | 8.5 x 4.5 x 6.5 cm |
| Net weight | 65 g |
| Gross weight | 85 g |
| Lumens | 300 lm |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Charging time | 1A current 2 hours |
| Function | High light / Low light / S05 flashing / Fast flashing off |
| Discharge time | 1. 4 hours of strong light - 8 hours of low light - 8 hours of |
| fast flashing - 16 hours of SOS mode, tail light: 90 hours of | |
| constant light - 180 hours of flashing. | |
| 2. Blinking lighting mode: long press once for low light blinking, | |
| double - click the tail light to be always on, then double - click | |
| to blink, then double - click to turn off, long press for 2 seconds | |
| to turn on the SOS mode, the front lights blink together | |
| Qty / carton | 200 pcs |
| Meansurement | 44.5 x 38 x 34.5 cm |
| Weight | 19.8 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

