| Material | Aluminum alloy, ABS |
| Flood angle | 85° |
| Irradiation distance | > 200 meters |
| Lamp beads | 2 x T6 LED |
| Color | Black / Silver |
| Dimension | 10.8 x 4.9 cm |
| Packaging dimension | 16 x 12.5 x 3.8 cm |
| Certified Product | CE Approved |
| Net weight | 276 g |
| Gross weight | 315 g |
| Lumens | 500 g |
| Battery capacity | 4000 mAh |
| Function | 1. Press once to highlight, the second time to low light, |
| press sos three times, press four times, work light is on, | |
| long press work light to turn on | |
| 2. USB charging, can be used as a power bank | |
| Qty / carton | 40 pcs |
| Meansurement | 43.5 x 34 x 41 cm |
| Weight | 13.6 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

