-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| LED | COB |
| Color options | Black / Red |
| Same as picture | 8.4 x 2 x 2 cm |
| Single package size | 10 x 11 x 4.5 cm |
| Certified Product | CE Approved |
| Material & Process | Aluminum alloy +PC |
| Net weight | 77 g |
| Gross weight | 114 g |
| Lumens | 100 lm |
| Battery | 500 mAh |
| Function | Main indicator: Steady on / Slow blinking / Quick blinking |
| Left button: Left turn signal - Flashes 5 times / Right turn | |
| signal - Flashes 5 times | |
| Features | 1. Switch Frequency matching: first press the turn signal switch. |
| When the main light is on, press the remote control main light | |
| conversion function, and the frequency matching is successful | |
| 2. Main lamp function control Click: the main light is on, enter the | |
| normally on mode, click again, enter the slow flash mode, click | |
| again, enter the fast flash mode | |
| Mode, and then click: the main light is off | |
| Left click: click, turn left and Flash 5 times. Right click: click, right | |
| click and Flash 5 times | |
| If it is turned off for more than 30 minutes, it needs to be re paired | |
| to save its own power consumption. | |
| Accessory part | USB |
| Waterproof | IP X4 |
| Qty / carton | 160 pcs |
| Measurement | 55 x 37.5 x 24.5 cm |
| Weight | 6.84 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

