-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| LED | COB |
| Color options | Black |
| Same as picture | 3.7 x 3.4 x 2.3 cm |
| Single package size | 9.5 x 7 x 5.5 cm |
| Certified Product | CE Approved |
| Material & Process | Aluminum alloy +PC |
| Net weight | 40 g |
| Gross weight | 70 g |
| Lumens | 100 lm |
| Battery | 300 mAh |
| Function | Racing 1 / Racing 2 / Breathing light / Flash / Slow Flash |
| Waterproof | IP X4 |
| Qty/carton | 160 pcs |
| Measurement | 55 x 37.5 x 24.5 cm |
| Weight | 7.52 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

