-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| LED | COB |
| Color options | Black |
| Same as picture | 3.6 x 2.7 x 1.8 cm |
| Single package size | 10.8 x 8 x 3.4 cm |
| Certified Product | CE Approved |
| Material & Process | Aluminum alloy +PC |
| Net weight | 54 g |
| Gross weight | 76 g |
| Lumens | 100 lm |
| Battery | 500 mAh |
| Function | Low light - Medium light - Highlight - Low light slow - Medium light |
| slow - Highlight slow | |
| Characteristic | When you brake and decelerate during riding, the rear light will |
| automatically respond to 3 times the brightness to remind the | |
| rear. When the product is stationary, the rear light will automatically | |
| close in 4 minutes. When the vibration is sensed again, the rear light | |
| will automatically start | |
| Battery life | About 20 hours |
| Waterproof | IP65 waterproof |
| Qty/carton | 150 pcs |
| Measurement | 34.5 x 42 x 36 cm |
| Weight | 11.4 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

