-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Color | Black black / Black titanium / Black red / Black blue / Titanium silver |
| Same as picture | 3.5 x 4 x 4 cm |
| Single package size | 9.8 x 6.2 x 3.2 cm |
| Light source | 16 bright SMD red LEDs |
| Waterproof grade | IP 65 |
| Battery | 380 mAh |
| Function | Marquee -> Tai Chi -> Breath -> Fast flash -> Slow flash |
| Long press the switch | OFF |
| Double click switch | turn on / off smart brake mode |
| Lumens | 15 lm |
| Double - click the switch | turn on / off the smart brake modeVisual distance 200 meters |
| Visual distance | 200 meters |
| Use time | 5 hours in strong light mode, more than 10 hours in other files |
| Color options | Black / Blue / Gold / Grey / Dark Red |
| Shell material | black PC engineering plastic + aluminum alloy shell |
| Net weight | 49 g |
| Gross weight | 51 g |
| Qty / carton | 150 pcs |
| Measurement | 45 x 32.5 x 21.5 cm |
| Weight | 5.1 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

