-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Color options | Red,White,Dual color Red / Blue,Dual color Red / White,Three color |
| Red / Blue / Pink | |
| Waterproof grade | IP X6 |
| same as picture | 7.1 x 2.1 x2.2 cm |
| Single package size | 7.1 x 4.5 x 6.5 cm |
| Shell material | PC shell, base ABS05 |
| Lumens | 110 lm |
| Power supply | High brightness COB lamp beads |
| Battery | 3.7 V 600 MAH lithium battery |
| Net weight | 35 g |
| Gross weight | 60 g |
| Functions | 1. 6 lighting modes, the appearance of red light yellow---red-white |
| dimming, red-white appearance---red-blue dimming (100% red | |
| light 50% red light white/blue light always bright red light flashing | |
| SOS mode double color change Light flashing) 2. 4 kinds of light | |
| modes, long press for 3 seconds to turn on the light mode, then | |
| press for 3 seconds to turn off (white/red 100% flashing, white/red | |
| burst flashing, white/red 100% bright white/red 50% bright) | |
| Electricity | 2 hours of charging, 3.5 hours of 100% battery life (100% constant |
| capacity 3.5 hours, 50% constant capacity 7 hours, slow flashing 13 | |
| hours, fast flashing 11 hours, dual-color flashing for 14 hours) | |
| Time | The strongest brightness is about 3.5 hours, the longest lighting |
| time is 14.5 hours | |
| Qty/carton | 125 pcs |
| Measurement | 37.5 x 24.5 x 34.5 cm |
| Weight | 8.5 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

