-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Color options | Same as picture |
| Same as picture | 4.3 x 3 x 1.5 cm |
| Single package size | 7.3 x 5.3 x 9 cm |
| Net weight | 21 g |
| Gross weight | 81 g |
| Function | The bike light will automatically enhance the brightness for 5s if |
| any downhill, brake, deceleration is detected by G-sensor. 180 - | |
| Degree field of view width, visibility up to 150m, utilization of | |
| high - brightness COB LED + EnSca lens, bright light but not | |
| dazzling, all clearly visible for night no matter rain or fog. | |
| Qty / carton | 250 pcs |
| Measurement | 47 x 38.5 x 28.5 cm |
| Weight | 20 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

