-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Material | Aluminum alloy middle frame and ABS plastic |
| Color selection | Same as picture |
| Lumen | 100 lm |
| Battery | 3.7 V 500 MAH polymer lithium battery |
| Suitable for handle diameter | 12 - 32 mm |
| same as picture | 4 x 4 x 1.5 cm |
| Single package size | 7.3 x 5.3 x 9 cm |
| Product net weight | 37 g |
| Packed weight | 80 g |
| Smart brake version gear | Smart brake version gear: low light - fast flash - medium flash - |
| slow flash . About 5 hours of battery life | |
| Ordinary gears | high light - medium light - weak light - fast flash - medium flash - |
| slow flash .3 - 5 hours of battery life | |
| Qty / carton | 125 pcs |
| Measurement | 47 x 38.5 x 28.5 cm |
| Weight | 20 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

