-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Product material | ABS |
| Opening method | Long press on / off device for 1.58 seconds |
| Color options | Red / Transparent |
| Product Dimension | 7 x 2 x 1.7 cm |
| Packaging | 9.5 x 7 x 4.5 cm |
| Net weight | 38 g |
| Gross weight | 53 g |
| Battery Capacity | 330 mAh Polymer battery |
| Packing | Color box |
| Lumens | 50 lm |
| Tum on /Tum off | prees switch 0.7 sec |
| Charge modes | prees switch 0.1 sec |
| Lighting time | Steady 4 Hours Slow flash 10 Hours Super flash 12 Hours cycle |
| flash 8 Hours | |
| Function mode | 4 Modes |
| Master box Quantity | 180 pcs |
| Outer box size | 72 x 24.5 x 32 cm |
| Weight | 7.6 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

