-----------------------------------------------------------------------------
USB fast charging, convenient switch, high gloss LED light
Suitable for most bicycles, compact and exquisite, saving space
Multiple modes can be switched, making nighttime cycling safer
Wide range, life grade waterproof, rainproof, damp, do not soak in rain for a long time
| Product material | High - strength PC material |
| Opening method | Long press on / off device for 1.58 seconds |
| Dimension | 2.5 x 4 x 4 cm |
| Packaging dimension | 9.5 x 7 x 7.5 cm |
| Net weight | 33 g |
| Gross weight | 53 g |
| Charging ways | 5 V adapter, computer, USB charger baby. |
| USB charge coil | 25 cm 1 A. |
| Rechargeable battery capacity | 5V adapter USB |
| Usage Time | Always bright 4 h,50 % bright 7 h, fast flash 7 h, slow flash 7 h, |
| leaping flash 1 - 6 h, leaping flash 2 - 8 h. | |
| Function mode | Always bright,50 % bright, fast flash, slow flash, leaping flash 1, |
| leaping flash 2. | |
| Lighting time | Long light 4 h 50 % 7 h fast flash 7 h breathing flash 7 h family |
| flash 1 - 6 h flash 2 - 8 h | |
| Master box Quantity | 125 pcs |
| Outer box size | 49.5 x 37 x 24.5 cm |
| Weight | 6.6 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

