-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| LED | CREE |
| Power | 3 w |
| Material | Bulletproof PC plastic |
| Lumen | 500 lm |
| Product size | 6.1 x 7.8 x 6.3 cm |
| Size | 21.5 x 14 x 7 cm |
| Single N.W | 115 g |
| Single G.W | 135 g |
| Endurance | 6-12 H |
| Protection level | IP 66 |
| Range | 300 m |
| Battery | 1*NL853556/1800mAh |
| Function | Light / Work / Weak light / Stroboscopic light / S0S |
| Qty / carton | 30 pcs |
| Meansurement | 45 x 44 x 37 cm |
| Weight | 4.05 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

