-----------------------------------------------------------------------------
Convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Essential for fishing, with a wide range and free hands
Compact and easy to carry, waterproof for daily use, not suitable for long-term exposure to sunlight and rain
Suitable for camping, workshops, emergency services, fishing, home use, general use, and other occasions.
| CREE | |
| Power | 3 w |
| Material | Bulletproof PC plastic |
| Lumen | 280 lm |
| Product size | 8.8 x 6.3 x 6.7 cm |
| Size | 9 x 9 x 7 cm |
| Single N.W | 120 g |
| Single G.W | 150 g |
| Endurance | 2-7 H |
| Protection level | IP 66 |
| Range | 179 m |
| Battery | 103450 /1800 mAh |
| Function | Light / Weak light / Flash |
| Qty / carton | 125 pcs |
| Meansurement | 47 x 47 x 37 cm |
| Weight | 18.75 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

