-----------------------------------------------------------------------------
Suitable for different types of trucks, cars, and other vehicles.
The exquisitely crafted appearance and easy to install bracket enable the lamp to work reliably in harsh environments.
This product has a beautiful appearance, is waterproof
| LED Power | 90 w ( 9 pcs x 10 w ) |
| LED Chip | OSRAM |
| Input Voltage | DC 9 - 32 V |
| Working mode | High |
| Lumens | 7200 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≤ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Product Dimension | 44.7 x 6.5 x 5.4 cm |
| Product box dimension | 47.7 x 9.5 x 8.4 cm |
| Product weight | 2.93 kg |
| Master box dimension | 49.7 x 30.5 x 18.8 cm |
| Master box Quantity | 6 pcs |
| Net weight | 17.6 kg |
| Gross weight | 18.6 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

