-----------------------------------------------------------------------------
Suitable for different types of trucks, cars, and other vehicles.
The exquisitely crafted appearance and easy to install bracket enable the lamp to work reliably in harsh environments.
This product has a beautiful appearance, is waterproof
| LED Power | 50 w ( 10 pcs x 5 w ) |
| LED Chip | Osram |
| Input Voltage | DC 9 - 36 V |
| Working mode | High |
| Lumens | 7000 lm |
| IP Rate | IP68 & IP69K |
| Beam Angle | Combination of the LED light (concentrated + astigmatism) |
| Color Temperature Range | 6500 K |
| Life Span | over 50,000 hours |
| Housing Material | Dupont paint, aluminum alloy 6063 shells |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | 6063 Aluminum |
| Product Dimension | 30.56 x 4.82 x 6.1 cm |
| Product box dimension | 45 x 9.5 x 9.0 cm |
| Product weight | 1.425 kg |
| Master box dimension | 46 x 20.5 x 19.5 cm |
| Master box Quantity | 4 pcs |
| Net weight | 5.7 kg |
| Gross weight | 5.8 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

