-----------------------------------------------------------------------------
Adopting Purui chip, with three levels of dimming
Wide applicability, convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Mainly used in indoor settings such as homes, cinemas, etc.
Indoor brighter, daily waterproof, not exposed to long-term sun and rain
| LED Power | 6 w COB |
| LED Chip | Bridgelux Chip |
| Colour | Silver / White / Black, Others |
| Input Current | AC 85 V - 265 V 50 - 60 Hz |
| Output | DC 12 - 26 V |
| Constant Current | 260 mA ± 5 % |
| Flash mode/mode | Light up the lighting |
| Lumens | 1920 lm |
| IP Rate | IP 44 |
| Beam Angle | Spot |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≥ 2 years |
| Material | Iron |
| Product Dimension | 9.7 x 9.7 x 14 cm |
| Product box dimension | 14.8 x 12.8 x 12.8 cm |
| Product weight | 351 g |
| Gross weight | 560 g |
| Master box dimension | 46 x 34 x 34 x cm |
| Master box Quantity | 27 pcs |
| Net weight | 18 kg |
| Gross weight | 19 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

