-----------------------------------------------------------------------------
Adopting Purui chip, with three levels of dimming
Wide applicability, convenient switch, exquisite craftsmanship appearance
Mainly used in indoor settings such as homes, cinemas, etc.
Indoor brighter, daily waterproof, not exposed to long-term sun and rain
| LED Power | 18 w COB |
| LED Chip | Bridgelux Chip |
| Colour | Silver / White / Black, Others |
| Input Current | AC 85V-265V 50-60Hz |
| Output | DC 12-26V |
| Constant Current | 260mA±5% |
| Flash mode/mode | Light up the lighting |
| Lumens | 2300lm |
| IP Rate | IP 44 |
| Beam Angle | Spot |
| Color Temperature Range | 6000~6500K |
| Life Span | ≥2 years |
| Material | Iron |
| Net weight | 1686 g |
| Gross weight | 1827 g |
| Product Dimension | 11.7 x 14 x 35.7 cm |
| Carton size | 40.5 x 15.5 x 14.3 cm |
| Inner box size | 40 x 33 x 29 cm |
| Master box Quantity | 6 pcs |
| Weight | 11 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

