-----------------------------------------------------------------------------
CE and RoSH B approved
Can work in harsh environment
| LED Power | 100 w ( 16 pcs x 6.25 w ) |
| LED Chip | Epistar |
| Input Voltage | AC 85 - 265 V |
| Working mode | High |
| Lumens | 18000 lm |
| IP Rate | IP 65 |
| Beam Angle | Flood 3° |
| Color Temperature Range | 4000~6000 K |
| Life Span | ≤ 30000 h |
| Temperature | 85 degree Celsius |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Product Dimension | 21.3 x 21.3 x 28 cm |
| Product weight | 7.5 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

