-----------------------------------------------------------------------------
IP67 lamp head & IP65 battery box ensure reliable performance in harsh environments.
Built with a modular circuit and LG battery protection for longer lifespan.
Features multi-level brightness and SOS red light mode.
Ideal for camping, home power outages, roadside emergencies, and night use
| LED Power | 10 w |
| LED Chip | COB |
| Input Voltage | DC 3.7 V 4400mAH |
| Working mode | High / Low / SOS / Flash / OFF |
| Lumens | 1000 ± 500 lm |
| Base | Strong magnet |
| Batteries | 18650*2( Optional ) |
| IP Rate | IP 65 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K( Optional ) |
| Working hours | ≈2 h |
| Charging Time | 6~8 h |
| Accessories | with 1 Meter 5V 2A USB Cable |
| Recharge Rate | 100000 times |
| Product Dimension | 12 x 10 x 22.5 cm |
| Application | Emergency lighting, outdoor lighting |

Copy product links
Long by picture save/share

