-----------------------------------------------------------------------------
IP67 lamp head & IP65 battery box ensure reliable performance in harsh environments.
Built with a modular circuit and LG battery protection for longer lifespan.
Features multi-level brightness and SOS red light mode.
Ideal for camping, home power outages, roadside emergencies, and night use
| Input Voltage | DC 5 V |
| Working mode | High 100% / Low 30% / SOS - FLASH |
| Lumens | 1620 lm |
| Base | Strong magnet |
| Batteries | 18650*6( Optional ) |
| IP Rate | IP 65 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K( Optional ) |
| Working hours | ≤ 5 h ( 100 % Brightness ) |
| Charging Time | ≤ 3.5 h |
| Accessories | AC power supply ( 1.3 m ) + DC car plug ( 1.1 m ) |
| Product Dimension | 12.5 x 11.5 x 27.5 cm |
| Product box dimension | 15 x 15 x 30 cm |
| Product weight | 958 g |
| Application | Emergency lighting, outdoor lighting |

Copy product links
Long by picture save/share

